MUHTARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

MUHTARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

MUHTARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Türk Kızılay'ı ve Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Cihat Ceylan’ın talebi doğrultusunda düzenlenen ''KAN VER KALPLERDE KAL’’ sloganıyla gönüllü kan bağışçısı arayışında gerçekleştirilen kampanyaya Gölbaşılı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bahçelievler Mahallesi Mevlana Parkı'nda gerçekleştirilen kampanyaya büyük ilgi gösteren Gölbaşı halkı 5 saatte tam 61 ünite kan bağışında bulundu.


Vatandaşların yanı sıra Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Cihat Ceylan'da kan bağışında bulundu. Türk Kızılay'ına kan bağışında bulunan ve yaptığı kan bağışı sayısı 15'i geçen Muhtar Ceylan bronz madalya ve teşekkür beratı ile ödüllendirildi. Muhtar Ceylan; "Kan bağışlamak insanı gençleştiriyor, hayata bağlıyor. Herkesi kan bağışçısı olmaya davet ediyorum. Bu vesile ile mahallemizde Türk Kızılay ile gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına 5 saatte 61 ünite kan bağışı ile bir rekora imza attık, bu gurur mahallemiz ve ilçemizin güzel yürekli insanlarına ait'' dedi.


Türk Kızılay'ına 10 kere bağışta bulunanlar bronz madalya, 25 kez kan bağışında bulunanlara gümüş madalya, 35 kez kan bağışında bulunanlara ise altın madalya ve teşekkür beratı veriliyor.