SÜS TAVUKLARI ANKARA’DA PODYUMA ÇIKACAK

SÜS TAVUKLARI ANKARA’DA PODYUMA ÇIKACAK


Türkiye süs tavukları ve Bahçe Hayvanları Federasyonu tarafından Türkiye’de dördüncüsü düzenlenecek yarışmaya, Türkiye’den 70 farklı ırk dan 1500 den fazla süs tavuğu yer alacak.

Salonun en iyi koleksiyonu, salonun en iyi horozu, salonun en iyi tavuğu gibi çeşitli dallarda süs tavukları yarışmaya girecekler.

Ankara Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği Başkanı Emin Gökgöz; Böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yaymak bizi onurlandırdı. Bu güzel bir organizasyona  tüm Ankaralıları davet ediyorum’’.

Türkiye süs tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Federasyonu Başkanı Özcan ÇETİN düzenlenecek olan Türkiye Ulusal Kümes Hayvanları Gösterim ve yarışmaya tüm herkesi davet etti. ÇETİN, “Zamanı olan insanların, emeklilerin gençlerin veya çocukların bahçesinde meşgul olurken eğleneceği bir uğraş olan süs tavuğu yetiştiriciliği son yıllarda süratle gelişmekte ve büyümektedir. Hedefimiz uluslararası seviyede organizasyonlar yapmak ve uluslararası seviyede hayvanlar yetiştirmek” dedi.

Açıklamasında Avrupa ve Ortadoğu Ülkeleri arasında oldukça popüler ve takip edilen bir ülke konumuna geldik diyen ÇETİN, hayvan severleri    06 - 12 Ocak 2020 tarihlerinde Ankara Akyurt  Anadolu otele  çağırdı.  11-12 Ocak tarihlerinde süs hayvanları ziyaretçilerin izlemine açılacak.